Nie trać kontroli, sprawdź czy nie pijesz alkoholu w sposób ryzykowny.

>

Aktualności

Procenty pod kontrolą – prezentujemy raport z działań
30 lipca 2020  

W jednym raporcie zebraliśmy wszystkie najważniejsze tematy poruszane w kampanii #MAMKONTROLĘ wraz z komentarzem ekspertów. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Spotkanie przy kawie 22 lipca 2020
15 lipca 2020  

Zapraszamy na kolejne spotkanie przy kawie w ramach projektu #MamKontrolę Spotkanie odbędzie się 22 lipca w Miejscu Akcji Paca przy ul. Paca 40 w Warszawie o godzinie 17:30. Będzie to niezobowiązujące spotkanie, zorganizowane w luźnej atmosferze otwartości, dotyczące nadużywania alkoholu w czasie izolacji i kwarantanny – szczególnie wśród kobiet, ale także ich bliskich.

Czytaj więcej
Zapraszamy na animacje nad Wisłą
10 lipca 2020  

Chcesz przekonać się jak alkohol wpływa na Twoje reakcje i zachowanie? Zapraszamy na animacje z alkogoglami nad Wisłą w Warszawie.

Czytaj więcej
Osobisty plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej
25 czerwca 2020  

W nawiązaniu do listu Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara prezentujemy publikację, która mamy nadzieję będzie pomocna dla osób, które doświadczają przemocy domowej w dobie izolacji domowej spowodowanej ograniczeniami związanymi z COVID-19.  Publikacja została przygotowana przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami Fundacji Feminoteka, Fundacji Centrum Praw Kobiet i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ  PTP.

Czytaj więcej
List Rzecznika Praw Obywatelskich
25 czerwca 2020  

W związku z domową izolacją spowodowaną COVID-19, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystosował specjalny list z apelem dotyczącym pomocy dla osób zagrożonych przemocą domową. Cytujemy go w całości poniżej. W oddzielnym wpisie przedstawiamy "Plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowy".

Czytaj więcej
Radiowa Czwórka o współuzależnieniach
16 czerwca 2020  

Wysłuchajcie audycji "Strefa Prywatna" w Programie 4 Polskiego Radia pt. "Współuzależnieni. Kiedy nałóg dotyka bliskich".

Czytaj więcej
Dlaczego sięgamy po alkohol i w jaki sposób się od niego uzależniamy?
13 maja 2020  

Alkoholowe Q&A według Łukasza Krzysztonia, psychologa i specjalisty psychoterapii uzależnień. Jak się uzależniamy, jakie są etapy leczenia uzależnienia od alkoholu.

Czytaj więcej
Współuzależnienie – choroba dobrych żon
8 maja 2020  

W Polsce jest nawet 6 mln osób współuzależnionych, które latami żyją u boku alkoholików. To zwykle dobre żony, które nie opuszczają swoich uzależnionych od alkoholu mężów.

Czytaj więcej
Raz macho – raz Miecio, raz geniusz – raz Eugeniusz
30 kwietnia 2020  

Co łączy, a co różni alkoholika w białym kołnierzyku i takiego, spod sklepu? Kim są wysoko funkcjonujący alkoholicy? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Czytaj więcej
DDA, czyli Syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika
28 kwietnia 2020  

Zapraszamy do obejrzenia video z ekspertem - dr Adamem Kłodeckim, psychologiem i specjalistą terapii uzależnień.

Czytaj więcej
Radio dla Ciebie o kampanii #MAMKONTROLĘ
6 kwietnia 2020  

5 kwietnia słuchacze Radia dla Ciebie mogli wysłuchać rozmowy z Krystyną Radkowską, która zachęcała ich, by poświęcili chwilę na refleksję na temat tego, czy piją alkohol w sposób odpowiedzialny.

Czytaj więcej
Radio Lublin: alkohol to nie sposób na nudę
30 marca 2020  

Dłuższa izolacja może sprawić, że coraz częściej będziemy sięgać po alkohol. Taki nawyk może wpędzić nas w pułapkę uzależnienia, ale to nie jedyny aspekt tej sytuacji.

Czytaj więcej
O alkoholu przy kawie
10 marca 2020  

Kinga Dębska, reżyserka filmu "Zabawa zabawa" oraz dr Adam Kłodecki, specjalista ds. uzależnień w szczerej rozmowie na temat alkoholu.

Czytaj więcej
#MAMKONTROLĘ ponownie na billboardach
6 marca 2020  

Mieszkańcy stolicy kolejny raz mogą zobaczyć wielkoformatową reklamę naszej kampanii.

Czytaj więcej
Radiowa Czwórka o kierowcach pod wpływem
5 marca 2020  

4 marca w wieczornej audycji Strefa Prywatna prowadzonej przez Jakuba Jamrozka gościli eksperci kampanii #MAMKONTROLĘ - Krystyna Radkowska, Katarzyna Kozak-Piskorska oraz Jakub Rychlik.

Czytaj więcej
Zapraszamy na spotkanie otwarte – już 10 marca o godz. 11.30
3 marca 2020  

Organizatorzy kampanii #MAMKONTROLĘ – Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Miastem Stołecznym Warszawa zapraszają do udziału w spotkaniu: Zakrapiany lunch break, czyli Polacy na rauszu w pracy.

Czytaj więcej
Radiowa Czwórka o kierowcach na podwójnym gazie
29 lutego 2020  

4 marca po godz. 20.00 gośćmi audycji Strefa Prywatna nadawanej w Czwórka Polskie Radio będą eksperci naszej kampanii.

Czytaj więcej
Milion dni na L4 z powodu alkoholu
21 stycznia 2020  

Gazeta Wyborcza donosi, że w 2018 roku Polacy spędzili ponad milion dni na zwolnieniu chorobowym z powodu zaburzeń związanych ze spożywaniem alkoholu. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2019 roku było to niemal 580 tys. dni na L4.

Czytaj więcej
Policja alarmuje: rośnie liczba pijanych kierowców na drogach
15 stycznia 2020  

Jak wynika z danych KGP w 2019 roku policjanci drogówki zatrzymali w całym kraju 110 971 pijanych kierowców. To 6370 więcej niż w roku poprzednim (wzrost o 6,1%).

Czytaj więcej
TOK FM: Porozmawiajmy o pijących kobietach w Polsce
16 grudnia 2019  

Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz Monika Sławecka gośćmi Mikołaja Lizuta w audycji o "emancypacji" picia alkoholu przez kobiety.

Czytaj więcej
Polecamy wywiad z Adamem Nykiem
13 grudnia 2019  

Wywiad Roberta Mazurka z Adamem Nykiem - twórcą Rodzinnej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar w Warszawie w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej oraz na www.dziennik.pl i w magazynie DGP online.

Czytaj więcej
Eksperci kampanii już w sobotę 14 grudnia w Magazynie Radia TOK FM
13 grudnia 2019  

Zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem ekspertów kampanii #MAMKONTROLĘ - sobota, godz. 11.00 Magazyn Radia TOK FM

Czytaj więcej
O cienkiej granicy między piciem „rozrywkowym” a uzależnieniem w Czwórce PR
6 grudnia 2019  

"Gdybym chciał to bym nie pił" - takie zdanie często słyszą terapeuci uzależnień. O tym, jak cienka jest granica pomiędzy piciem alkoholu w sposób "rozrywkowy" a uzależnieniem rozmawiają goście audycji "Strefa Prywatna" Jakuba Jamrozka w Czwórce Polskiego Radia.

Czytaj więcej
Zaproszenie do wysłuchania audycji w radiowej Czwórce
4 grudnia 2019  

Już w ten czwartek 5 grudnia o godz. 20.00 zapraszamy Was do Czwórki Polskiego Radia. Gośćmi audycji "Strefa Prywatna" będą eksperci kampanii #MAMKONTROLĘ.

Czytaj więcej
Relacja ze spotkania „Mistrzynie kamuflażu”
29 listopada 2019  

Mocny makijaż, perfumy, guma do żucia. Tak kobiety ukrywają przed otoczeniem, że mają problem z alkoholem. Zdaniem ekspertów picie kobiet jest bardziej piętnowane społecznie niż picie mężczyzn, stąd większa presja, by zachować pozory normalności wobec otoczenia.

Czytaj więcej
Jak piją współczesne Polki? Zapraszamy na spotkanie 28.11.2019 r.
21 listopada 2019  

Organizatorzy kampanii #MAMKONTROLĘ - Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Miastem Stołecznym Warszawa zapraszają do udziału w spotkaniu w dniu 28 listopada br.

Czytaj więcej
Masz kontrolę nad piciem alkoholu? Sprawdź, czy nie szukasz pretekstów, by się napić
17 listopada 2019  

Pijemy na spotkaniach ze znajomymi, dlatego, bo wkurzył nas szef, zdenerwowały korki podczas powrotu do domu. - Nagle okazuje się, że codziennie wieczorem po pracy musi być ten rozluźniający drink czy lampka wina - mówiła w TOK FM Krystyna Radkowska, inicjatorka akcji #MamKontrolę.

Czytaj więcej
TOK FM: Masz kontrolę nad piciem alkoholu? Sprawdź
15 listopada 2019  

Gośćmi Pawła Sulika w Wieczorze Radia TOK FM był dr Adam Kłodecki i Krystyna Radkowska.

Czytaj więcej
Rusza kampania billboardowa #MAMKONTROLĘ
1 listopada 2019  

Z początkiem listopada br. wystartowała w Warszawie kampania #MAMKONTROLĘ na nośnikach billboardowych.

Czytaj więcej