Nie trać kontroli, sprawdź czy nie pijesz alkoholu w sposób ryzykowny.

>

Dla mediów

Jak piją millenialsi?
11 listopada 2020  

Czy jedno piwo wypijane codziennie podczas gry na konsoli nosi znamiona uzależnienia? Czy cotygodniowa sobotnia impreza ze znajomymi zakończona „urwanym filmem” powinna skłonić nas do refleksji? Czy regularne spotkania ze znajomymi, którym zawsze towarzyszy kieliszek (lub więcej) wina, mogą mieć gorzki posmak utraty kontroli? Jak piją warszawscy millenialsi?

Czytaj więcej
Uzależnienie od alkoholu w kwarantannie – czy da się je poskromić?
22 kwietnia 2020  

Na zachwiane poczucie kontroli wśród osób nadużywających alkoholu, zwraca uwagę warszawska kampania społeczno-edukacyjna #MAMKONTOLĘ, organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę, finansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Jej twórcy przypominają, że pandemia sprzyja częstszemu sięganiu po „coś mocniejszego”. Namawiają również do całkowitego wyeliminowania alkoholu w warunkach kwarantanny.

Czytaj więcej
„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol
27 marca 2020  

Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości.

Czytaj więcej
Lampka wina w ciąży – „dla zdrowotności”? Uważaj!
27 lutego 2020  

Według danych Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych średnio 3 dzieci na 1000 rodzi się w Polsce z Płodowym Zespołem Alkoholowym (FAS), a dziesięciokrotnie więcej dotkniętych jest wybiórczymi zaburzeniami rozwojowymi spowodowanymi alkoholem. Problem tkwi w utartych mitach, które są nierzadko przekazywane ciężarnym, o zgrozo, nawet przez samych lekarzy.

Czytaj więcej
Bez skrupułów i wyobraźni. Coraz więcej kierowców „na podwójnym gazie”.
28 stycznia 2020  

To prawdziwa plaga polskich dróg. Pijanych kierowców jest coraz więcej. W 2019 roku, po raz pierwszy od dekady, zanotowano znaczny wzrost liczby zatrzymanych osób kierujących pod wpływem alkoholu. Było ich niemal 111 tys. To o 6 tys. więcej niż w 2018 roku. U więcej niż połowy zatrzymanych stwierdzono powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, co bezwzględnie kwalifikowane jest już jako przestępstwo.

Czytaj więcej
Imieniny Ani, czyli Polak okazję do picia znajdzie zawsze
16 grudnia 2019  

Pretekstów do picia jest wiele – Polacy dobrze zdają sobie z tego sprawę. Według badania przeprowadzonego przez Kantar Public, aż 85 proc. respondentów przyznaje, że często zdarzają im się okazje do spożycia alkoholu [1]. Święta, wesela, imieniny, imprezy i inne okazje wiążą się zwykle ze spotkaniami z rodziną lub znajomymi, a jak głosi polska tradycja, gości trzeba odpowiednio przyjąć.

Czytaj więcej
Mistrzynie kamuflażu – jak piją współczesne Polki?
28 listopada 2019  

Spotkania z przyjaciółmi przy kolorowych drinkach, lampka wina po stresującym dniu, kieliszek do wieczornej lektury. Dla wielu kobiet picie alkoholu stało się codziennym rytuałem.

Czytaj więcej
Mam kontrolę. A Ty?
27 października 2019  

#MamKontrolę – pod takim hasłem ruszyła kampania społeczno-edukacyjna skierowana do mieszkańców stolicy.

Czytaj więcej