Masz kontrolę nad piciem alkoholu? Sprawdź, czy nie szukasz pretekstów, by się napić

Masz kontrolę nad piciem alkoholu? Sprawdź, czy nie szukasz pretekstów, by się napić
17 listopada 2019  

O kampanii #MAMKONTROLĘ w rozmowie redaktora Pawła Sulika z Krystyną Radkowską – prezeską Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora akcji i dr Adamem Kłodeckim, psychoterapeutą uzależnień.

Krystyna Radkowska wyjaśniła, że akcja ma unaocznić problem picia alkoholu. – „Ma pokazać koncepcję picia, która wydaje się, że dotyczy większości z nas, a która wydaje nam się nieszkodliwa, np. „piję tylko w towarzystwie”, dlatego na billboardach kampanii widzimy typowe preteksty, które skłaniają wielu z nas, aby sięgać po alkohol.
Dr Adam Kłodecki zaznaczył, że „szukanie pretekstów do picia może mieć wymiar utraty kontroli nad piciem i wprowadzania mechanizmu iluzji i zaprzeczeń: ja jestem absolutnie przekonany, że szef mnie wkurzył i w związku z tym mam powód, aby się napić, bo nic innego mi nie pomoże rozładować napięcia. – Jeżeli pojawia się myślenie tego typu, to jeżeli ktoś powiąże to, co pojawia się na billboardach ze swoim podejściem do picia alkoholu, to może tam znaleźć coś, co należy potraktować jako sygnał ostrzegawczy”.

Całość materiału do przeczytania na stronie Radia TOK FM.